Funchal – jedlo a pitie

Reštaurácie sú väčšinou otvorené od obeda do 23:00 alebo polnoci. Menšie kaviarne zatvárajú  skôr, ale honosnejšie a modernejšie zariadenia bývajú otvorené dlho do noci.

V Starom meste je viac kaviarní a barov než reštaurácií. Veľa reštaurácií, barov a kaviarní sa nachádza v okolí Námestia Revolúcií ruží. Ulica Akhvlediani  vedie z námestia na západ smerom k budove Filharmónie. Ulica Kiacheli je rovnobežnou ulicou k ulici Akhvlediani . Množstvo najvyhľadávanejších barov v Tbilisi sa nachádza na týchto dvoch uliciach a veľa z nich ponúka aj živú hudbu a nejaké jedlo aj keď väčšinou len nezaujímavú zmes gruzínskych a medzinárodných štýlov.

Na ulici Dadiani sa nachádza veľké množstvo reštaurácií v suteréne, ktoré ponúkajú typické gruzínske jedlá za nízke ceny, napr. chinkali. Veľa prvotriednych reštaurácií sa nachádza v bohatej obytnej štvrti Vake. Mnohé podniky na ulici Abashidze (západne od kruhového objazdu OSN) ponúkajú jedlo zo stredozemnej a európskej kuchyne (za západoeurópske ceny).

Reštaurácie, ktoré ponúkajú jedlo gruzínskej kuchyne by ste na tejto ulici hľadali márne. Lacnejšie reštaurácie a bufety sú v štvrti Čugureti okolo stanice metra Marjanishvili na ľavom brehu rieky.  V okolí ulice Davit Agmashenebelis nájdete malé a cenové dostupné turecké kaviarne, ktoré však neponúkajú alkohol.

Zobraziť viac

Odporúčame prečítať

Close